Dulse BIO - morské riasy


Morské riasy BIO sa vyznačujú vysokým obsahom rastlinného proteínu, vlákniny a hlavne rady hodnotných minerálov a vitamínov. Obsahujú vitamín B12. Certifikácia BIO zaisťuje prísne podmienky pri zbere, s dôrazom na dlhodobé zachovanie morského dna a trvale udržateľný rast morských rastlín a ďalej najvyššiu kvalitu a dohľad pri ich spracovaní a balení. Tieto riasy sú pravidelne testované na obsah pesticídov, herbicídov, ťažkých kovov, minerálnych morske riasy BIOtopných a palivových olejov a ďalších nežiaducich kontaminantov. Riasy sú sušené pri nízkych teplotách, ide tak o 100% živú stravu.


Dulse je morská riasa zo severného Atlantiku s vysokým obsahom železa a jódu, o čom svedčí jej tmavo fialová farba. Je bohatým zdrojom rastlinného proteínu, vlákniny, enzýmov, draslíka a horčíka, vitamínu A a B vitamínu. Má veľmi nízky obsah sodíka. Vyznačuje sa špecifickou chuťou a príjemne mäkkou štruktúrou, vďaka ktorej sa skvelo hodí ku konzumácii bez úpravy ako snack. Ideálna ako farebná a chutná ingrediencia do šalátov, sendvičov alebo polievok.

Pred konzumáciou ju možno ľahko navlhčiť či namočiť, čím sa stane veľmi jemná a mäkká. Do šalátov stačí pridávať bez namočenia pretože sama vlhkosť nasaje. Nie je nutné variť!

Dulse je pestované a spracovávané za prísnych podmienok v súlade zachovania pôvodného morského dna, sušené a balené v súlade s požiadavkami BIO certifikácie a najvyššej kvality.

Produkt je tepelne neupravovaný, všetky výživné hodnoty sú zachované.

Bohatý obsah minerálov nebol narušený spracovaním ani omývaním, produkt môže obsahovať stopové zvyšky mušličiek.

Obsah: 50g, 100% Dulse BIO