Vákuovací prístroj Colibri - MAGIC VAC®


Vákuovací pristroj COLIBRIMáte chuť na čerstvé potraviny?     
Potom je práve vám určený systém vákuového balenia potravín, ktorý uchová potraviny dlhšie čerstvé. Ide o prirodzený spôsob uchovávania potravín pomocou odsatia vzduchu. Bez použitia konzervačných a iných chemických látok dosiahnete zdravé a dlhšie uchovanie potravín. U takto uchovaných potravín sa nestráca chuť, vitamíny, nutričné hodnoty a potraviny sú chránené pred baktériami, plesňami a ďalšími mikroorganizmami ...

 Čo je to vákuovanie?
Znehodnotenie resp. pokazenie potravín spôsobujú chemické reakcie, pôsobenie vzduchu, teploty, vlhkosti, enzýmov, mikroorganizmov a plesní. Pri úprave potravín vákuovaním predídete všetkým týmto nepríjemnostiam.

Vákuovo zabalené výrobky sú hermeticky uzavreté vo vzduchoprázdne. Hlavná výhoda je v tom, že v uzavretom sáčku (nádobe) nie je žiadny kyslík. U potravín to znamená výrazne spomalený rast mikroorganizmov, čím sa podstatne predlžuje ich trvanlivosť.
   

Prečo potraviny vákuovať?
Vákuové balenie poskytuje potravinám vynikajúcu ochranu. Vo vákuu zabalené potraviny sú chránené pred pokazením, vysychaním, zmenou chuti a stratou hmotnosti.

Úprava potravín vákuovaním revolučne mení spôsob nákupu a uchovania potravín. Konzervácia potravín bez vzduchu predĺži dobu ich trvanlivosti. Potraviny budú dlhšie čerstvé, svieže a dlhšie použiteľné.
 

Rýchlo sa kaziace potraviny uchovávajte v chladničke alebo mrazničke. Vákuové balenie predlžuje životnosť týchto potravín, ale nemení ich na potraviny, ktoré si pri izbovej teplote trvalo uchovajú svoje vlastnosti.
 

Vákuovací prístroj Colibri - MAGIC VAC® je určený na odsávanie vzduchu z nádob. Praktický pomocník do domácnosti, na chatu.

Colibri - MAGIC VAC® - prvotriedna vákuovacia balička potravín, spĺňajúca najvyššie kritériá, vyrábaná talianskou firmou Flaemnuova, výrobcom zdravotníckej techniky.


Technické údaje

Napätie: 12 V
Výkon: 15 W
Transformátor: 230 V, 50 Hz/ 12 V, 0,8 A, 60 Hz
Výkon pumpy: 13 l/min.
Vákuovanie: 0,8 bar
Rozmery (dĺžka, šírka, výška): 20 x 14 x 5 cm
Hmotnosť: 400 g
Farebné prevedenie: biela


Vakuovaci pristroj COLIBRIBalenie obsahuje

 1. vákuovací prístroj COLIBRI + napájací transformátor

 2. stojan na vákuovací prístroj

 3. vákuovacie viečko UNI 100 (na nádoby s priemerom 35 - 95 mm)

 4. vákuovacia zátka na fľaše

 5. vákuovací box 1 l

 

Certifikáty a povolenia

Označenie  - európska známka kvality

Homologačné známky

Výrobok schválený F.I.C., testovaný Asociáciou AITA

K vákuovaciemu prístroju je možné dokúpiť podľa potreby rôzne typy vákuovacích nádob a univerzálnych viečok.