Jujube BIO
Jujube (lat. Ziziphus zizyphus) sú známe ako „prírodné vitamínové tablety". Je to jedno z najstarších ovocí, ktoré sa používa v tradičnej prírodnej čínskej medicíne už viac ako 4000 rokov. Z tohto ovocia sa vyrába celý rad extraktov a sér so širokou škálou využitia pre ľudský organizmus, ponúkame vám ho v prírodnej podobe - sušené. Chuťou pripomína ďatlu, preto je aj ľudovo nazývaná Čínska ďatla.
 


Tisíce rokov pred rozvojom západnej medicíny, zaznamenal staroveký čínsky liečiteľ Shennanong mimoriadne liečivé vlastnosti tohoto ovocia. Poukázal na zázračné tonické vlastnosti ovocia, ktoré vyživuje krv, pečeň a slezinu. Tiež zistil, že toto ovocie skľudňuje myseľ a čistí telo prostredníctvom schopnosti detoxikácie, pomáha pri celkovej regenerácii únave a slabosti organizmu. Dnes je Jujube v Číne rovnako populárne ako u nás napríklad jablká.
 
Dá sa konzumovať ako snack v priebehu celého dňa, tiež je vhodná ako výrazný doplnok pri varení mnohých chutných pokrmov, pridávajú sa do ryže, kaši alebo ako výplň do pečiva.
 
Jujube obsahuje vitamín C (50x viac ako jablká, 20x viac ako citrusové plody), B2, provitamín A, bioflavonoidy, škroby a sacharidy, bielkoviny, tuky, meď, kobalt, jód, draslík, vápnik, fosfor, železo, horčík, zinok, mangán a rutín. Všetky tieto látky pôsobia blahodárne na žalúdok, tráviaci systém, znižuje krvný tlak, tlmí kašeľ, spomaľuje starnutie, lieči poranenia úst a zápaly ústnej dutiny.
 


25 dôvodov, prečo užívať JUJUBE                   
1. Zvyšuje látkovú výmenu buniek (bunkovú komunikáciu)
2. Bojuje proti poškodeniu buniek voľnými radikálmicerstve Jujube
3. Zmierňuje bolesti v hrdle
4. Vyživuje krv
5. Bojuje proti nakazeniu vírusom HIV
6. Podporuje funkciu pečene a sleziny
7. Má schopnosť detoxikovať organizmus
8. Ukľudňuje myseľ
9. Zmierňuje nervozitu
10. Pomáha prekonávať únavu a slabosť
11. Pomáha pri rekonvalescencii po chorobách
12. Ukľudňuje žalúdok
13. Dodáva energiu
14. Zlepšuje metabolizmus
15. Podporuje kardiovaskulárnu činnosť organizmu
16. Posilňuje cievy
17. Zvyšuje sexuálne libido
18. Ničí parazity v črevnom trakte
19. Posilňuje imunitný systém
20. Spomaľuje účinky predčasného starnutia
21. Zmierňuje zápal priedušiek
22. Znižuje horúčky
23. Pôsobí ako diuretikum
24. Zmierňuje alergie
25. Uľahčuje spánok

Krajina pôvodu: Čína