Ľanové rolky BIO zázvorové s citrónovou kôrou


 
Po stáročia sú ľanové semienka súčasťou ľudskej potravy na celom svete, hlavne na území Stredného východu, v Číne a v ďalších krajinách ďalekého východu. Vlákninu zo stebiel ľanu využívajú na výrobu plátna.

Látky v ľanovom semienku znižujú hladinu cholesterolu a triglyceridov, zvyšujú množstvo prospešného typu cholesterolu (HDL), zatiaľ čo hladina škodlivého druhu cholesterolu (LDL) klesá, a napomáhajú prevencii aktivácie krvných dostičiek, čo môže viesť k arterioskleróze čiže blokovaniu arterií.
 
Ľan taktiež pomáha predchádzať arytmiám čiže nepravideľnému srdečnému tepu.
 
Ľanové semienka, z ktorých sa ľanovky vyrábajú, obsahujú 41% kvalitného, pre zdravie potrebného tuku.
 
Sú bohaté na Omega-3 esenciálne mastné kyseliny, ktoré nás chránia pred chorobami srdca a ciev, rakovinou a vysokou hladinou cholesterolu.
 
Všetky sacharidy sú v semienku uložené vo forme rozpustnej i nerozpustnej vlákniny, ktorá je veľmi dôležitá pre správnu funkciu čriev, lebo upravuje trávenie a má probiotické účinky.
 
Semienko obsahuje tiež lignanyrastlinné látky, ktoré majú výrazne kladný efekt na imunitný systém. Ľanové semienko obsahuje 100-násobné množstvo lignanov než akákoľvek iná rastlinná potrava. Riadi vtok i odtok látok do bunky, je zdrojom energie pre svaly, prospieva pleti a vlasom, je silne protizápalové, sprostredkováva produkciu hormónov a steroidov a  ich distribúciu k bunkám.
 
Výrobok a všetky jeho zložky sú tepelne neupravované. Sú vyrobené šetrným sušením do 42°C a tým sú zachované jeho všetky výživné hodnoty. Živá potravina.
 
Zdroj OMEGA 3.

Zloženie: ľanové semienko zlaté*(54%), nerafinovaný sirup z agáve*, ďatle*, slnečnicové semienko*, zázvor*(3%), citrónová kôra*(1%). *= produkt ekologického poľnohospodárstva
 
Krajina pôvodu: Česká republika

Obsah: balené po 80g