Panenský kokosový olej BIO PLANÉTE
( BIO PLANÉTE )

Panenský kokosový olej zn. Bio Planéte je 100% prírodný voňavý olej získaný z čerstvej dužiny zrelých, ručne zbieraných BIO kokosových orechov. Olej pochádza z BIO projektu "Care Naturkost Filipíny" z južných ostrovov Filipín, na ktorom participuje vyše 300 farmárov, striktne dodržiavajúcich pravidlá ekologického poľnohospodárstva.

Olej je lisovaný za studena (prvé lisovanie) výlučne mechanickým spôsobom, je nerafinovaný, nebielený, neparfémovaný a nedehydrovaný. Pri tomto spracovaní nie je presiahnutá teplota 27 °C, preto olej spĺňa kritéria živej stravy (RAW FOOD). Olej je balený v recyklovateľných sklenených pohároch. V porovnaní s plastovými obalmi je týmto zabránené možnej kontaminácii oleja chemikáliami z plastov.
 
Nutričné vlastnosti
    Kokosový olej obsahuje predovšetkým nasýtené mastné kyseliny. Kedysi boli tieto kyseliny považované za zdraviu škodlivé, a to najmä kvôli silnému lobbingu pestovateľov sóje a kukurice. Za posledné desaťročia bolo však dokázané, že nasýtené mastné kyseliny v kokosovom olej sú zdraviu prospešné. Kokosový olej sa skladá z nasýtených mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom (medium chain fatty acids), ktoré sú veľmi dôležité pri stimulácii metabolizmu.ľahko stráviteľné, jedná sa o tzv. zdravý tuk. Kyselina laurová má najväčšie zastúpenie (až 50%) a má najsilnejšie antivirotické účinky. Právom sa táto kyselina nachádza aj v materskom mlieku a je klasifikovaná ako veľmi ľahko stráviteľná. Ďalšími veľmi hodnotnými kyselinami sú kyselina myristová, kaprylová, kaprinová a stearová. Spolu tieto kyseliny pôsobia proti vírusom, baktériám a plesniam. Aj vďaka týmto kyselinám je kokosový olej odolný voči oxidácií. Na rozdiel od iných rastlinných olejov je veľmi stabilný aj pri vysokých teplotách.
   
Kokosový olej ako potravina
    Kokosový olejveľmi lahodnú chuť a je ľahko stráviteľný. Ako potravina má mnoho zdraviu prospešných vlastností:

Chráni imunitný systém, podporuje metabolizmus a trávenie. Olej taktiež pôsobí prospešne pri poruchách štítnej žľazy, srdcovocievnych ochoreniach, žalúdočných vredoch, podvýžive, hypoglykemii, ako aj proti starnutiu. Kokosový olej prirodzene neobsahuje cholesterol, predstavuje rýchly zdroj energie a je vedecky potvrdené, že môže napomáhať aj pri chudnutí. Olej je vhodný pre studenú kuchyňu na prípravu rôznych nátierok, dezertov atď. Keďže je olej tepelne veľmi stabilný, je vhodný aj na vyprážanie a pečenie. Dodáva jedlám príjemnú exotickú chuť a vôňu. (Odporúča sa olej nezahrievať nad 180 °C). Pri teplote +25 °C sa olej stáva kvapalným, ináč má tuhé skupenstvo.
 
Starostlivosť o pleť a vlasy
Vďaka vysokým antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam je kokosový olej jedinečný pri starostlivosti o pokožku a vlasy. Olej sa odporúča pre všetky typy pokožky vrátane suchej a citlivej. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. Pokožku zvláčňuje, zjemňuje a zároveň chráni pred rôznymi vonkajšími vplyvmi. Výborný je aj ako masážny olej s jemnou vôňou alebo ako telové mlieko. Keďže pôsobí antibakteriálne, môže sa používať aj po holení, pri starostlivosti o pery a zuby a pri uštipnutí hmyzom. Keďže hydratuje a regeneruje suchú pokožku, hodí sa aj ako olej po opaľovaní alebo ako kúpeľový olej. Je výborný aj v starostlivosti o vlasy. Dajú sa z neho robiť rôzne vlasové zábaly, ale môže sa aj vtierať do vlasových korienkov alebo suchých a poškodených vlasov. Taktiež sa osvedčil proti lupinám. Vďaka silným antioxidantom je vhodný aj proti rôznym kožným ochoreniam ako kandidóza, kožné vyrážky, akné, ekzémy a pri hojení jaziev.
 
Zloženie: Panenský kokosový olej BIO
 
Krajina pôvodu: Filipíny (BIO projekt "Care Naturkost Filipíny")
 
Objem: 200ml