Guarana BIO prášok


 
Guarana (Paullinia cupana) je juhoamerická tropická drevina pôvodom z povodia Amazonky. Obsahuje guaranín, kofeín a ďalšie energetické látky ako theobromit a teofylín (ktoré sa tiež nachádzajú v káve a čaji). Všetky tieto komponenty majú známy preukázaný účinok ako stimulanty centrálneho nervového systému, čo sa hlavne prejavuje odstránením psychickej a fyzickej únavy, zlepšením mentálnych funkcií, zvýšením výkonu organizmu, a zlepšením atletického výkonu. Súčasne podporuje proces redukcie nadváhy zvýšením rýchlosti metabolizmu tukov a obmedzením chuti do jedla. Ide teda o veľmi efektívny energetický stimulant.


 Názov "gua-ra-na" (arana) v jazyku amazonských Indiánov znamená "veľký strom lesa". Indiáni z povodia riek Orinoko a Rio Negro ju užívajú aj na tlmenie bolesti a nazývajú ju "Tajným okom" (veľké čierne semeno v dozrievajúcej popraskanej kapsule pripomína oko). Jej semená (tzv. guaranové oriešky) - žnú sa len tie ktoré nespadli na zem - drvia sa, vysušia a rovnomerne upražia. Tento prášok následne zmiešajú s vodou alebo inou tekutinou. Indiáni tento nápoj používajú okrem iného ako "Aqua Branca" - nápoj bojovníkov, pre tlmenie únavy z boja a zvýšenie fyzickej sily. Ďalej proti bolestiam hlavy, kŕčom, horúčkam a ako už vyššie zmienené energetické tonikum.

Účinné látky:

Semená obsahujú 4 - 8% kofeínu. Ďalej baranin, tanín, Amidon, teofilín, teobromín, rastlinnú silicu, vitamíny skupiny B a vitamín C. Z ďalších látok sú to najmä katechínové triesloviny (10 - 25%), živice, červené farbivo a malé množstvo oleja.

Použitie:

- je ideálna pri činnostiach vyžadujúcich plnú a dlhodobú koncentráciu,
- pôsobí proti únave a vyčerpaniu,
- má pozitívny vplyv na potenciu,
- podporuje mozgovú, srdcové a cievne činnosť

Dávkovanie
½ až 1 čajová lyžička obsahuje 1-2g guarany. 3g zodpovedajú obsahom kofeínu (cca 150mg) asi tak 1 šálky silnej kávy. Spočiatku začínajte s max ½ čajovej lyžičky denne. Zmiešajte s vodou alebo iným nápojom, prípadne je možné guaranu rozmixovať s banánovým či orechovým mliekom a dosladiť. Nie je vhodné zalievať vriacou vodou, došlo by k znehodnoteniu výživných látok. Na náročné výkony odporúčame power drink: mladý jačmeň-maca-guarana. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Nie je určený tehotným a dojčiacim ženám. Nie je určený pre deti. Skladujte mimo dosah detí.

Zloženie: 100% jemne mleté semená guarany BIO (Paullinia cupana)

Krajina pôvodu: Brazília

Obsah: 190g