VEGGI WASH fruit too - spray

Prípravok na bezpečné umývanie ovocia a zeleniny. Odstraňuje z ovocia a zeleniny pesticídy, parafíny a ďalšie nečistoty. Prírodný produkt, testované nezávislými organizáciami. Čistá zelenina a ovocie = bezpečná konzumácia a dlhšia trvanlivosť.


Vždy po ruke! Spray je 10%-ný roztok na priame použitie: na kompletné očistenie rôznych plodov, pre seba a pre Vašu rodinu, hocikedy a hocikde. Nastriekajte prípravok pomocou originálneho rozprašovača na zeleninu a/alebo ovocie, nechajte pôsobiť 2-3 minúty, potom ho poriadne opláchnite pod tečúcou vodou.
 
Zdravé stravovanie znamená konzumáciu čerstvého ovocia a čerstvej zeleniny v hojnom množstve. Medzitým spolu s vitamínmi, minerálnymi soľami , rastlinnými výživami a vlákninami v každom kúsku sa môžu nachádzať pesticídy, herbicídy (postrekové chemické látky), protiplesňové látky a ďalšia, veľmi široká škála rôznych chemických prídavkov.
 
Chemické ošetrujúce látky, ako herbicídy a ďalšie prípravky sú cielene vyvinuté tak, aby boli „vode odolné“, a tým pádom ani dážď, ani voda z vodovodného kohútika ich nezmyjú. Testovaním a meraním bolo zistené, že aj po klasickom, bežne zaužívanom umytí plodov, ostáva na ich povrchu až 70-95% chemických látok. To znamená, že Vy potrebujete pomoc.
 
Zloženie „VEGGI WASH fruit too“ bolo vyvinuté práve k umývaniu, teda k očisteniu zelenín a ovocia, nakoľko odstraňuje: chrobáky a baktérie, chemikálie, vosk, zeminu, ako aj usadeniny z výfukových plynov.

Ako funguje „VEGGI WASH fruit too“?
 
Tento prípravok obsahuje 3 povrchovo aktívne zložky, pričom každá má svoju jedinečnú úlohu. Prvá zložka pôsobí na povrchu zeleniny/ovocia, zmenšuje povrchové napätie vody, tým napomáha odplaveniu chemických a nechemických nečistôt, pochádzajúc z hospodárstiev. Druhá zložka obalí nežiadúce častice a drží ich v roztoku, čím zabraňuje spätnému prilepeniu na povrch plodu. Tretia zložka má za úlohu rozložiť tieto toxické usadeniny a napomáhať k maximalizácii účinného umývania Veggi Wash cyklu :-)
 
Podľa výskumov Veggi Wash cyklu, je dokázaných viac než 99%-ná účinnosť prania, t.j. odstránenia mikróbov z povrchu plodov. V značnej miere napomáha oneskoreniu rozmnožovania choroboplodných baktérií, tým zabezpečuje bezpečnejšiu konzumáciu a čerstvosť plodov. Je výbornou ochranou pred infekciami salmonelózy.

Návod na použitie: nastriekajte z prípravku priamo na plody, nechajte odstáť 1-2 minúty, potom ich opláchnite pod tečúcou vodou. Takto očistené plody sú pripravené na konzumáciu, k uskladneniu, alebo k ďalšej príprave.

Zloženie: voda, Plantaren (mycia substancia, biologicky rozložiteľná, vyrobená z kukurice a z kokosu), Ester cukru cocoyl glutamate (z kokosu, z olejov kukurice cukrovej a z palmovej drene), trisodium citrat a glycerín (výlučne rastlinného pôvodu).
 
Zložkové látky produktu „VEGGI WASH fruit too“ sú čisto rastlinného pôvodu, to znamená, že Vy vlastne umývate svoje ovocie a zeleninu pred ich konzumáciou alebo konzervovaním  výťažkami z ovocia a zeleniny :-)

Používanie „VEGGI WASH fruit too“ podľa návodu prináša nasledovné výsledky v porovnaní s umývaním vodou z vodovodu:
 
    S mimoriadnou efektívnosťou zmenšuje povrchové znečistenie postrekovými látkami.
    Vo veľkej miere zväčšuje bezpečnosť konzumácie sviežich a sušených plodov aj tým, že odstraňuje mikróby z povrchu.
    Vo veľkej miere sa zlepší chuť plodu.
    Predlžuje čerstvosť.
    Predĺži bezpečnú expiračnú dobu jedla.

Vyskúšajte „VEGGI WASH fruit too“ na jablku: jeho povrch už nebude lepkavý, ani jeho šupka nestráviteľná. Zemiaky, špenát, šalát a všetky listové zeleniny, brokolica, hrozno ale aj jahody budú lesklé, čisté a chutné.
 
„VEGGI WASH fruit too“ je úplne zmývateľný tekutý prostriedok. Po jeho používaní podľa návodu neostáva Vám nič iné, len čo Vám Príroda stvorila.

Nasledovné organizácie vykonali rozsiahle testovanie produktov Veggi Wash Fruit Too:

    Camden and Chorleywood Food Research Association (Asociácia na výskum potravín Camden
    a Choerleywood
    The Food Technology Centre (Centrum potravinovej technológie)
    BMC Consultants
    Numerous International Airlines
    Unilabs UK
    Acer Environmental Labs (Enviromentálne laboratóriá Acer)
    Medical and Pharmaceutical Services (Lekárske a farmaceutické služby)
    Standards Testing Labs - Oklahoma, USA
    Tiro Laboratories - Minneapolis, USA
    AMA Laboratories INC - New York, USA
    Pesticide News Report - Issue No 35  (Register nových pesticíd)

V porovnaní s obyčajnou vodou z vodovodu, používanie vyššie uvedeného produktu na čerstvom ovocí a zelenine má nasledovné účinky:

    Dramaticky (výrazne) sa znižuje znečistenie pesticídmi na povrchu ovocia a zeleniny.
    Zvýši sa bezpečnosť potravín znížením počtu mikróbov na povrchu potravín.
    Odstránením kontaminácie z povrchu sa vylepší chuť potravín.
    Predĺži sa doba čerstvosti.
    Predĺži sa doba bezpečnej použiteľnosti.

Výsledky zvyškov pesticíd
 
Veggi Wash bol testovaný na početných potravinách so zvyškami pesticíd, konkrétne:
Difenylaminu na jablkách, chlorprofamu, tecnazenu a 2,3,5,6 tetrachloranilu na zemiakoch, dithiocar-bamatu na šaláte a quinalfosu na brokolici.
Voda má malý účinok na tieto zvyšky pesticíd, pretože pesticídy sú formulované tak, aby odolali ľahkému zmytiu. Viaceré testy ukázali, že 70% až 93,5% pesticíd zostane na povrchu ovocia a zeleniny po umytí vodou.
 
Veggi Wash preukázal lepšie výsledky v znižovaní hladiny pesticídov na potravinách (percentuálne zníženie):

    tecnazene na zemiakoch: medzi 12,9% a 45,7% (v porovnaní s 4,3% pri umývaní vodou),
    chloprofamu na zemiakoch: 93,4% (v porovnaní s 6,7% pri umývaní vodou),
    2,3,5,6 tetrachloranilu na zemiakoch: 95% (nebol porovnaný s umývaním vodou),
    difenylaminu na jablkách: 93,4% (v porovnaní s 30% pri umývaní vodou),
    quinalfosu na brokolici: medzi 23% a 25% (umývanie vodou: 6,7%).

Obsah: 600ml
 
Vyrobené vo Veľkej Británii