Zmes na chlieb s pohánkovou vlákninou Nominal  

Chlieb "Pre zdravie" s pohánkovou vlákninou - zmes na prípravu bezlepkového chleba. Pripravili sme radu výrobkov s názvom "Chlieb pre zdravie", ktorá je určená pre všetkých, nielen pre celiakov, ktorí sa chcú stravovať zdravo a chutne a hľadajú aj bezlepkovú alternatívu.

Chlieb pre zdravie s celozrnnou pohánkou je úplne unikátny výrobok, ktorý bol v roku 2008 ocenený na Medzinárodnom potravinárskom veľtrhu Salima v kategórii TRENDY. Výrobok spĺňa náročné požiadavky nielen pre bezlepkovú diétu, ale aj diétu diabetickú. Má priaznivý glykemický index a vysoký obsah vlákniny predovšetkým z celozrnnej pohánky. Svojou štruktúrou, farbou i chuťou je podobný tmavým typom chleba. Okrem lepku neobsahuje zmes ani mlieko, vajcia, arómy, umelé farbivá či konzervanty. Spĺňa požiadavky zákazníka na zdravý a chutný chlieb.
 
Základná príprava: Zmes je určená pre pečenie v domácich peciach (krátky dvojhodinový program), aj v bežnej rúre. V tomto prípade k 500 g zmesi pridáme 440 g vody, 20 g oleja a 13 g čerstvého droždia. Cesto vymiešame a dobre spracované necháme 15 minút stáť. Potom ním naplníme dôkladne vymazanú formu. Chlieb necháme kysnúť 45 - 60 minút. Pečieme vo vyhriatej rúre (najprv 200 ° C potom 180 ° C) asi 60 minút.
 
Použité suroviny: Pšeničný škrob deproteinovaný, celozrnná pohánková múka, lupinová múka, zahusťovadlo guarová guma, ľanové semienko, soľ, chlebové korenie
 
Bezlepkový výrobok: obsah lepku nižší ako 10 mg na 100 g výrobku určeného na spotrebu
 
Balenie - hmotnosť: 500 g