Olej z čiernej rasce Essenzia
 
Vysoko kvalitný bio olej za studena lisovaný zo 100% egyptskej čiernej rasce. Čierna rasca je súčasťou rodiny iskerníka a semenátmavé, tenké a tvaru polmesiaca. Semená sa používajú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. V súčasnej dobe sa čierna rasca používa ako korenie v rôznych kuchyniach po celom svete kvôli jej orechovej príchuti.

Okrem svojho kulinárskeho v Olej z ciernej rasce Essenzia užitia, čierna rasca má taktiež množstvo dôležitých zdravotných výhod a je jedným z najdrahších liečivých semien na svete. Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín, vrátane niektorých doteraz neidentifikovaných. Okrem toho, čo je považované za hlavné účinné látky- semená obsahujú: thymoquinone, beta sitosterol. kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor a.
 
Semená majú mimoriadne dlhú a bohatú históriu použitia v Egypte. Keď archeológovia našli a skúmali hrobku egyptského kráľa Tutanchamóna, chlapca (King Tut), našli fľašu oleja čiernej rasce , ktorý veril, že olej pomôže do posmrtného života.   Lekári egyptských  faraónov často používali semená na upokojenie podráždeného žalúdka. Tiež používali semená pre liečbu bolestí hlavy, zubov, nachladnutia a infekcie. Kráľovná Nefertiti, známa pre svoju ohromujúcu krásu, používala čierny olej kvôli jeho schopnosti posilniť a priniesť lesk vlasov a nechtov.
 
Čierna rasca

    Stimuluje telesnú energiu a pomáha pri zotavení z únavy a depresie.
    Vhodná na kožné ochorenia, ako sú alergie, ekzémy, akné, lupienka .
    Je antiparazitná.
    Vhodná pri nadúvaní, hnačke, hemoroidoch, zápche a úplavici.

Zloženie: 100% za studena lisovaný BIO olej z čiernej rasce
 
Dávkovanie: vnútorne - ráno a večer jednu kávovú lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie – podľa potreby
 
Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 22°C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 
Obsah: 100 ml