Orechy sú zdravá možnosť občerstvenia.

I keď sú zvyčajne s vysokým obsahom tuku, tuk, ktorý obsahujú, je zdravý. Sú tiež dobrým zdrojom vlákniny a bielkovín.

Mnohé štúdie ukázali, že orechy poskytujú rôzne prínosy pre zdravie - najmä pokiaľ ide o zníženie rizikových faktorov srdcových chorôb.Zelenina je veľmi populárna vo svete zdravých potravín.
Avšak mnohé z týchto potravín tiež obsahujú antinutrient nazývaný oxalát (kyselina šťaveľová).

Čo je Oxalát?
Kyselina šťaveľová je organická zlúčenina, ktorá sa nachádza takmer vo všetkých rastlinách.
Patria medzi ne zelené listy, zelenina, ovocie, kakao, orechy a semená (zdroj).


Púpava je rodina kvitnúcich rastlín, ktoré rastú v mnohých častiach sveta.
Je tiež známa ako Taraxacum spp. , hoci Taraxacum officinale je najbežnejším druhom.
Púpavu môžete poznať ako tvrdohlavý plevel, ktorý sa nikdy nezdá, že opúšťa váš trávnik alebo záhradu.
Avšak v tradičných rastlinných liečebných postupoch je púpava uctievaná pre širokú škálu liečebných vlastností.
Po stáročia boli použité na liečbu nespočetných fyzických chorôb, vrátane rakoviny, akné, ochorenia pečene a porúch trávenia.


Brokolica je zelená zelenina, ktorá sa nejasne podobá na miniatúrny strom. Patrí k rastlinným druhom známym ako Brassica oleracea.
Je úzko späté s kapustou, ružičkovou kapustou, kelom a karfiolom - všetky jedlé rastliny sú spoločne označované ako kruhochorová zelenina.Medzi dôležité zdravotné prínosy listov neem patrí jeho schopnosť liečiť lupiny, upokojiť podráždenie pokožky, chrániť pokožku, posilniť imunitný systém a znížiť zápal. Tiež urýchľuje hojenie rán, liečenie žalúdočných problémov, spomaľuje proces starnutia, zlepšuje zdravie vlasov a pokožky hlavy, udržuje zdravie pohlavných orgánov a napomáha predchádzať rôznym formám rakoviny a cukrovky.

7 spôsobov ako Matcha čaj zlepšuje vaše zdravie
     Matcha čaj sa v poslednej dobe stal veľmi obľúbenou súčasťou nášho jedálnička, a to v podobe čajov či dezertov, ktoré sa objavujú všade od obchodov so zdravými potravinami až po kaviarne.Oxalát je prirodzene sa vyskytujúca molekula nachádzajúca sa v hojnosti v rastlinách a ľuďoch. Nie je to potrebná živina pre ľudí a príliš veľa môže viesť k obličkovým kameňom.

V rastlinách, oxalát pomáha zbaviť sa nadbytočnej vápnikovej väzby. To je dôvod, prečo toľko potravín s vysokým obsahom oxalátu pochádza z rastlín.


     
     Kurkuma môže byť jedným z najefektívnejších výživových doplnkov. Mnoho kvalitných štúdií dokazuje, že má veľké prínosy pre váš telo a mozog.