Zázračné pH

Nová teória doktora Younga (nadšencami dokonca nazývaná „novou biológiou") hlása, že väčšina chorôb je spôsobená jednou príčinou - prekyslením organizmu. Je len jedna choroba a tou je prekyslenie a je len jeden liek a tým je zdravá strava.

V určitom zmysle je „nová biológia“ akoby v protiklade k „starej biológii“, biológii pasteurovskej, podľa ktorej choroby spôsobujú choroboplodné zárodky útočiace na ľudský organizmus zvonku. Americký biológ (cytológ, mikrobiológ, nutricionista) doktor Robert Young na základe dlhoročných výskumov dospel k záveru, že pri správnom pomere kyselín a zásad, pričom prevahu majú mať zásady, nie kyseliny, nemajú choroboplodné baktérie v organizme šancu.

Skúste si predstaviť telo ako obrovské akvárium. Určite nepochybujete o tom, že je dôležité, aby tekutiny v tomto akváriu – teda v organizme – boli čisté. Veď v nich ako rybičky „plávajú“ všetky bunky a celé orgány, pretože takmer 70% ľudského tela tvorí voda!

A teraz si predstavte že sa bunky vašich orgánov kúpu vo vode znečistenej všelijakým odpadom. Ako k tomu došlo? Predstavte si, že sa na otvor vášho veľkého akvária priamo na filter, ktorým si telo zabezpečuje čistý, životodárny kyslík, namontuje znečisťujúca trúbka, pomocou ktorej sa voda akvária nasýti oxidom uhličitým. Tým sa zníži jej pH a zdravé zásadité prostredie sa začne meniť na kyslé. Práve to ohrozuje zdravie „rybičiek“, teda buniek a orgánov.

K niečomu podobnému dochádza vtedy, keď nahádžeme do svojej „nádoby“ príliš mnoho jedla alebo keď skombinujeme nevhodné potraviny /vzniká z nich veľké množstvo kyselín, napríklad cukor, mliečne výrobky a živočíšne bielkoviny/. Rybičky si s takýmto náporom nevedia poradiť a živiny sa začnú rozkladať. Pri rozklade stravy vzniká jedovatý kyslý odpad a chemické látky, ktoré vytvárajú ďalšie vedľajšie produkty. Tie potom zmenia pôvodné optimálne / teda zásadité/ vnútorné prostredie organizmu.

Vyššie uvedené je v podstate len malý príklad toho, čo môžeme organizmu spôsobiť, keď sa takto zahrávame s vnútornými tekutinami. Znečisťujeme sa ho splodinami z ovzdušia, fajčením, liekmi, veľkým množstvom kyslých jedál a všetkým možným, čo narúša zásaditý charakter vnútorného prostredia. A potom sa čudujeme, že je naše telo oslabené chronickými chorobami a zdravotnými ťažkosťami.

Hodnota pH tekutín vnútorného prostredia ovplyvňuje úplne všetky bunky organizmu. Telo len ťažko znáša nadmerné výkyvy rovnováhy kyselín a zásad. V podstate celá látková výmena závisí na vyrovnanom vnútornom prostredí.

Objavte tajomstvá tohto priekopníckeho stravovacieho programu. Zbavte sa chorôb a upevnite si svoje zdravie!

Hlavné príznaky prekyslenia

Únava

Únava je pravdepodobne hlavným príznakom a bolesťou prekysleného organizmu. Jedovaté látky, ktoré vznikajú v kyslom prostredí organizmu, znižujú schopnosť organizmu tvoriť enzýmy a hormóny. V dôsledku toho sa narušuje bunková reprodukcia a tvorba energie. Výsledkom je únava, nižšia výkonnosť, narušená tvorba svalového tkaniva a celková porucha zdravia.

Nadváha

Pravdepodobne najznámejším objavom doktora Younga je teória o skutočnej príčine nadváhy. Zistil, že tuk je vlastne dôsledkom zvýšenej kyslosti vnútorného prostredia. Čo to znamená? V organizme vznikajú tukové bunky, aby preniesli kyseliny od životne dôležitých orgánov, pretože inak by kyslé látky vnútorné orgány úplne rozobrali. Tuky nám zachraňujú život. Tuk nie je ničím iným, než odpoveďou organizmu na prekyslenie. Riešenie? Alkalizácia - dodať organizmu zásadité látky.

Ďalšími príznakmi prekyslenia sú taktiež nadmerná chudosť, alergie, depresie, únava, PMS .... a podobne.