O nás

Každá zložka ľudskej  stravy pôsobí na telo človeka  a určitým spôsobom ho mení. Od týchto zmien závisí celý jeho život; či bude zdravý, chorý alebo sa zotaví.“ Hippokrates

Projekt Strava.sk je internetový portál, ktorý prináša súhrnné informácie o zdravej výžive, predovšetkým o jej produktoch, a rôznych typoch stravy – ajurvédskej, bezcholesterolovej, bezlepkovej, delenej, diabetickej, makrobiotickej, nízkotukovej, lakto-vegetariánskej, protikvasinkovej, vegánskej, vegetariánskej, vitariánskej, paleo, SCD, ketodiéta…

Portál www.strava.sk je nezávislým zdrojom informácií podporujúci všetky pozitívne aktivity súvisiace so zdravou výživou.

Pre koho je portál určený:

Portál je určený pre zdravých i chorých, pre tých, ktorí si chcú stravou zlepšiť alebo upevniť svoj momentálny zdravotný stav, pre všetkých, ktorí vidia v zmene stravovacích návykov pozitívnu zmenu vo svojom životnom štýle.

Jednoducho pre každého kto sa Rozhodol zmeniť alebo obohatiť svoj jedálny lístok a hľadá aktuálne informácie kde si príslušné potraviny môže zakúpiť, ako si ich uvariť alebo v ktorých stravovacích zariadeniach mu ich ponúknu, ktoré nové produkty sú v ponuke, aká existuje literatúra o danej strave a kde si ju zakúpi, aké prednášky, semináre a filmy prebiehajú, kde sa môže zúčastniť kurzov varenia, ako prípadne môže ovplyvniť ponuku slovenských výrobcov a pestovateľov, ako by si mohol nájsť životného priateľa/ku ktorý/á sa rovnako stravuje, atď.

Hlavný cieľ:
Hlavným cieľom projektu Strava.sk je prispieť k zlepšeniu zdravia nášho obyvateľstva prostredníctvom prehľadných informácií o zdravej výžive a jej produktoch na internetovom portáli Strava.sk.

Ciele projektu:

  • podporiť informovanosť o zdravej výžive a jej produktoch,
  • predstaviť širokej verejnosti vybrané typy stravy a autorov, ktorí ich prezentujú svojou literatúrou,
  • ponúkať prehľadnú databázu produktov, výrobcov, distribútorov a predajcov zdravej výživy; organizácií, stravovacích zariadení, poradní, literatúry, internetových odkazov a ďalších zdrojov informácií súvisiacich so zdravou výživou, či vybranými typmi stravy,
  • poskytnúť priestor pre diskusiu o zdravej výžive, v podobe fóra a poradne, aby každý našiel odpoveď na svoje otázky, či problémy,
  • prinášať aktuálne správy zo sveta zdravej výživy a o novinkách na našom trhu,
  • podporiť výrobu a predaj produktov zdravej výživy, funkčných potravín, biologicky pestovaných potravín a tiež prispieť k výrobe chýbajúcich produktov zdravej výživy na našom trhu,

Na záver:
Ľudské zdravie je najväčším bohatstvom človeka. Ovplyvňuje kvalitu nášho vnútorného i spoločenského života. Otázka zdravia sa dotýka každého z nás a dobré zdravie je predpokladom k dosiahnutiu vyššej kvality života.

Súčasný svet plný technológie, umelo vytvoreného prostredia, časového stresu, umelej stravy, mentálneho i environmentálneho znečistenia narúša životnú rovnováhu. Hľadáme prostriedky, ktorými možno kompenzovať negatívny vplyv tejto doby, spôsob ako opäť nájsť duševnú i telesnú rovnováhu, ako šťastne a zdravo žiť v harmonických vzťahoch s ostatnými.

Moderné technológie, medzi ktoré patrí aj internet, sa stali prirodzenou súčasťou nášho života. Umožňuje nám efektívne nájsť potrebné informácie a uľahčuje komunikáciu. Našim cieľom je zbierať informácie, prehľadne ich spracovávať a ďalej ich zaujímavou formou poskytovať, umožňovať širokej i odbornej verejnosti vzájomnú komunikáciu, tak aby si každý našiel odpovede na otázky zdravia a zdravého životného štýlu.

Našou snahou je vytvoriť bohatý zdroj inšpirácií a informácií, ktoré v konečnom dôsledku povedú k pozitívnej zmene vo Vašom živote.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.