Vytlačiť
Kategória: Prezentácia produktov

Chorella a očista organizmu"Chlorellou sa čistíme preto, aby sme sa niečím iným nemuseli liečiť."

Chlorella má taký veľký očistný vplyv, že snáď neexistuje toxín, s ktorého odstránením by nepomáhala. Nedávno bola napríklad zverejnená štúdia na tému "Chlorella a dioxíny v materskom mlieku". Štúdia preukázala, že chlorella znižuje množstvo dioxínov dokonca aj v materskom mlieku. Aj keď matkino telo funguje voči dieťaťu ako "filter škodlivín" (placenta prepustí k plodu len zlomok jedov, ktorým je vystavená matka), napriek tomu obsahuje mnohé jedy aj materské mlieko. Zistenie, že chlorella znižuje výskyt dioxínov v materskom mlieku, má obrovský význam, pretože ponúka predpoklad, že znižuje hladinu mnohých ďalších jedov. Táto štúdia ale zistila ďalšiu významnú vec. Užívanie chlorelly pri kojení zvyšuje v materskom mlieku počet imunoglobulínov. Chlorella teda nielen že znižuje toxickú záťaž, ale zvyšuje aj "prenesenú" imunitu! Chlorella proste pôsobí komplexne a my cez štúdie pozorujeme iba zlomok jej účinkov.


Pre ďalší ilustratívny vhľad do jej detoxikačných vlastnosti sa zaoberajme jej vplyvom na snáď najprehliadanejší toxický zdrojamalgám. Je to zmes zložená zo zinku, cínu, medi, ortuti, striebra a ďalších kovov, slúžiaca ako najrozšírenejšia zubná výplň. Je zrejmé, že jeho najškodlivejšou súčasťou je ortuť, ktorá môže byť zo zliatiny uvoľňovaná žuvaním žuvačiek, požívaním kyslých nápojov a pokrmov. Amalgám nie je pre všetkých škodlivý v rovnakej miere. Najviac ohrození sú alergici, ľudia so svetlými vlasmi a modrými očami. Diskusia o jedovatosti ortuti vo vedeckom svete v podstate neexistuje. O jej uvoľňovaní sa z amalgámu sa ale podľa Dr. Liebkeho "verejne mlčí", pretože, ako hovorí: "Medializácia faktov by viedla u pacientov s výplňami k panike a u ich zubárov k profesnému zúfalstvu..." Pre informácie k tejto téme odporúčam použiť internet (napr. stránky www.amalgam.org a www.toxicteeth.org), neprepadať panike a vsadiť na vlastný úsudok... Výskumná skupina na univerzite v Calgary (pod vedením Dr. Murraya Vimyho) v experimentálnej štúdii so zvieratami preukázala, že rádioaktívne označená ortuť z presne zasadenej amalgámovej výplne sa neskôr nachádza v obličkách, mozgu a črevách opíc (aj oviec). Štúdia zuby zdravepoukazuje na to, že ortuť sa veľmi silno viaže na štruktúry vo vnútri nervového systému. V prípade, že sa v blízkosti nervového vlákna nachádza ortuť, stráca nervová bunka schopnosť sama sa jedovatých látok zbaviť. Kolektív analytikov životného prostredia na univerzite v Tubingene  preukázal, že chlorella prispieva k vylučovaniu ortuti z organizmu. Výskumu sa zúčastnilo 36 pacientov. Počas celého obdobia (celkom 13 týždňov) bol pacientom pravidelne odoberaný moč a stolica. Celkom bolo odobraných 807 vzoriek stolice a 817 vzoriek moču. Súčasne boli u pacientov prevedené 2 skúšky obsahu ortuti v slinách, 1x na začiatku vyšetrenia a 1x na konci. Výsledky ukázali, že chlorella podporuje vylučovanie ortuti a zároveň zlepšuje celkový psychický i fyzický stav.  To predovšetkým u pacientov značne zaťažených amalgámovými výplňami. Štúdia zároveň preukázala, že aj napriek silnej detoxikácii nedošlo k žiadnym vedľajším účinkom. Pokiaľ sa rozhodnete pre odstránenie amalgámových výplní, zvýšte si týždeň pred zákrokom dávky chlorelly na aspoň 10 gramov denne. Tesne pred zákrokom zjedzte tiež aspoň 10 gramov. Pri odvŕtaní výplní dôjde k nárazovému odpareniu ortuti a tú je dobré naviazať na bunkovú stenu chlorelly tým, že ju hneď po zákroku rozhryziete, poprevaľujete v ústach a vypľujete. V tomto procese naväzovania ortuti sa výborne uplatňuje sporopollein. To je látka zo strednej časti bunkovej steny chlorelly pyrenoidosy. Jej zásluhou dochádza k nezvratnému naviazaniu toxických látok na bunkovú stenu. Ešte najmenej týždeň po odstránení amalgámu pokračujte vo zvýšenom dávkovaní okolo 10 gramov. Potom chlorellu užívajte v dávkovaní, na aké ste zvyknutí.

Za vynikajúcu vlákninu chlorelly by sme mali byť naozaj vďační, pretože výskum doc. MUDr. Pavla Kohouta a jeho kolegyne MUDr. Evy Choceňskej ukázal, že odporučené denné množstvo vlákniny (25 – 30 g) u nás zvládnu len 2 percentá ľudí. Inak ľudia napr. v ČR konzumujú v priemere 12 – 15 g vlákniny, teda asi polovicu toho, čo by mali. Čísla sú varovné, ale nezdá sa, že by bol niekto vážne znepokojený. Je to dosť zvláštne v zemi, kde je najvyšší výskyt rakoviny hrubého čreva na svete, kde každý druhý človek zápasí so zvýšeným cholesterolom a kde registrujeme takmer tri štvrte milióna diabetikov.

Chlorella a krása
 
Jedným z trendov, ktorý hýbe svetom, je "kult krásy"... Otázkou dokonca je, či si ľudia prajú byť viac krásni, alebo zdraví. Či robia viac pre krásu, alebo pre zdravie a či tieto dva rozmery vnímajú nerozlučne, ako siamské dvojčatá? Zdravie a krása sú totiž jedno. Uzdravenie tela sa vždy prejaví aj na duchu a posun ducha opäť následne umocní krásu upraveného tela. Chlorella síce nepatrí do estetickej chirurgie, stomatológie..., ktoré nemódne partie  upravia doslova okamžite, ale aj tak, rovnako ako iné zelené potraviny, dokáže malé zázraky. Funguje ako vnútorné kozmetikum. Hovorí sa, že čuch je zmyslom "s najdlhšou pamäťou". Máločo si pamätáme tak dobre, ako výrazný pachový vnem. Táto skutočnosť spolurozhoduje o kvalite intímneho života.

Chlorella má (najprv vďaka chlorofylu a potom vďaka ostatným ozdravným nástrojom) výrazný dezodoračný efekt. Dokáže potlačiť nie osobité, ale nezdravé a tým nepríjemné pachy z kože, sliznice a telových dutín. Zelené potraviny prirodzene odstraňujú aj nepríjemný zápach stolice a vetrov. Vďaka chlorelle takmer okamžite miznú pachy "potravinové" - t.j. pachy spôsobované aromatickými jedlami. Pri správnom užívaní (hryzenie, cmúľanie) pomáha pri odstránení pachov dutiny ústnej spôsobených paradentózou, uvoľnenými zubnými krčkami a ústnymi pliesňami. Rovnako pomáha proti pachom zapríčineným žalúdočnými a dvanástorníkovými vredmi. Tu pôsobia zelené potraviny  úpravou tráviacim pomerov v žalúdku a črevách, dezinfekciou úst a hojením chronických zápalov ďasien i krčných mandlí.

Zdravá pleť, uveďme príklad akné. Vyvolávajú ho väčšinou príčiny hormonálne, alebo toxické. Pleť je, okrem iného, rovnakým vylučovacím (čistiacim) orgánom ako črevá či močové ústrojenstvo. Akné nie je problém – akné je prejav problému! Akné je vnútorný zápal usilujúci o "vyliatie". Nedať mu príležitosť "odísť" znamená ho "hostiť". Akné je "pleťová hnačka", pri ktorej sa organizmus snaží vylúčiť zápal vyvolaný hormonálne, výživou, alergicky alebo nervovo. Cez akné z tela odchádza mladík meniaci sa v muža, včerajšia čokoláda, alergia na svoje ego, či strach zo zajtrajšieho dňa... Chlorella toto prirodzené vylučovanie iba urýchľuje. Pomáha telu "otvoriť stavidlá hnisu" a odviesť ho možno neestetickým, ale určite život zachraňujúcim spôsobom... To síce nie je príjemné, ale zato funkčné. Na plný močový mechúr je správna jediná odpoveď – čo najrýchlepšie ho vyprázdniť. Rovnako nie je dobré zo strachu pred "verejnou hanbou" potláčať vylučovací proces akné! Chlorella akné dlhodobo zmierni a naviac, vďaka svojmu psychoadaptogénnemu pôsobeniu, pomôže zvládnuť sprievodný stres. Podobne uľavuje ďalším kožným problémov – psoriáze (lupienke) a ekzémom.

Kvalita od Green Ways s.r.o.
Chlorella pyrenoidosa GW

Chlorella pyrenoidosa je jednobunečná sladkovodná riasa s najvyšším obsahom chlorofylu, vďaka čomu dostala pomenovanie Chlorella. Jedna tableta obsahuje milióny chlorellových buniek, ktoré sa podieľajú na ozdravení nášho tela. Chlorella nám dodáva kompletné spektrum výživných látok i energiu všetkých prírodných živlov. Pestuje sa v teplom klimatickom pásme a tam načerpanou energiou prehrieva ľudský organizmus. Náš výrobca je najrenomovanejšou spracovateľskou spoločnosťou na svete. Užitočné vlastnosti chlorelly sú odbornou verejnosťou sledované už od roku 1890.

Riasa Chlorella pyrenoidosa Green Ways v tabletkách je 100% čistý chlorellový prášok z biomasy, bez akýchkoľvek plnív, spojív a farbív, so zvýšenou vstrebateľnosťou.