VEGIWASH - na umývanie zeleniny a ovociaČerstvé ovocie a zelenina sú dôležitou časťou zdravej výživy. Bohužial, sú ošetrované pesticídmi, ktoré môžu mať nepriaznivý účinok na zdravie a pre dosiahnutie lepšieho vzhľadu sa obyčajne nanáša parafín.
 


VegiwashTieto chemické látky nie sú rozpustné vo vode, preto obyčajné oplachovanie je málo účinné a kontaminujúce látky sa dostávajá do našeho organizmu. Okrem toho je treba odstrániť ďaľšie nežiadúce znečisťujúce látky, ktoré sú spôsobené manipuláciou priamym kontaktom s ľuďmi, olejom, nečistotou a výfukovými plynmi.
 

VEGIWASH bol špeciálne vyvinutý, aby odstránil zbytky kontaminujúcich látok z povrchu ovocia a zeleniny.
 

Analýzy uskutočnené nezávislými laboratóriami ukázali, že VEGIWASH odstráni z povrchu až 97% zbytkov pesticídu.
 

VEGIWASH je rovnako účinný aj pre sušené ovocie, strukoviny, ryžu a pod. Taktiež sa odporúčame na umývanie citrusových plodov pred vymačkaním štavy alebo lúpaním, aby ste zabránili pesticídom a ďaľším látkám vniknúť do vašej pokožky, alebo do štavy z ovocia.
 

Ako používať VEGIWASH ?

Naneste malé množstvo priamo na jednotlivé kusy ovocia alebo zeleniny. Nechajte pôsobiť cca 30 sekúnd a potom dôkladne opláchnite vodou.

Pre ovocie a zeleninu, ktoré sa zle čistia, ako hrozno, brokolica, šalát atď., odporúčame naplniť misu vodou a pridať približne 1 polievkovú lyžicu na pol až jeden liter vody. Nechajte pôsobiť za mierneho miešania alebo trepania jednu minútu. Pokiaľ je to nutné, použite rastlinnú kefu. Potom dôkladne opláchnite. Pre krehké ovocie či zeleninu ako byliny, huby, bobuľové ovocie použite sitko.
Alebo ich rovno premyte s vodou a Vegiwashom v sáčku, v ktorom ste ich kúpili.
 
Zloženie

- voda, kokosové deriváty (povrchovo - aktívne látky z rastlinných olejov), polysorbate 20 (sorbitol - prírodný derivát z ovocia)
-  neobsahuje alkohol ani chlór, nemá vplyv na chuť a vôňu čistených produktov
 
Množstvo
500 ml