AMALAKI - ajurvédsky ovocný plod

Amalaki (Embilika lekárska) je drobné indické ovocie, ktoré je najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C. Obsahujedvadsaťkrát vyššie množstvo vitamínu C ako pomaranč.

Tento výnimočný plod je pre svoj bohatý zdroj antioxidantov už po storočia používaný v systéme ajurvédskeho lekárstva, ako najúčinnejší prírodný prostriedok pre posilnenie zdravia a celkovú regeneráciu organizmu. Obsahuje päť druhov chutí nášho zmyslového vnímania (kyslosť, trpkosť, sladkosť, horkosť a ostrosť), ktoré vyrovnávajú všetky tri energetické princípy Vata, Pitta, Kappa.

Stará legenda hovorí, že v dávnych dobách mudrc Chyawan obnovil svoju mladosť a dobré zdravie konzumáciou tohto výživného "nebeského ovocia" a potom sa dožil vysokého veku.
 
Množstvo vitamínu C v 100 g  Amalaki = 15 kg jabĺk alebo 2 kg pomarančov alebo 6 kg banánov

Amalaki Nutričné hodnoty v 100 g
 Vitamín C  538 mg
 Sacharidy  86 gm
 Bielkoviny  0,50 gm
 Tuky  0,09 gm
 Vápnik  0,20 mg
 Železo  1,20 mg
 Energetická hodnota  1468 kJ  
 
Amalaki (Embilika lekárska) je v Indii považovaná za posvätný strom a to predovšetkým pre svoje veľmi výživné tzv. "nebeské ovocie".
 
Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantov (látky znižujúce bežný oxidačný proces, ktorý má na svedomí stárnutie a odumieranie buniek) a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté  na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C.  


Amalaki s medom, alebo trstinovým cukrom

    - Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
    - Uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch
    - Posilňuje srdečnú a mozgovú činnosť
    - Podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému
    - Regeneruje telesné tkanivá vysokým množstvom antioxidantov
    - Zvyšuje tvorbu červených krviniek
    - Zlepšuje zrakové funkcie
    - Priaznivo pôsobí na rast vlasov
            

Zloženie: sušená Embilika lekárska, trstinový cukor/med
Hmotnosť: 100g, 200g, 300g, 1000g