Bodliakový olej

 
100%  za studena lisovaný olej zo semien bodliaka mariánskeho - jednodruhový.  

Liečivé účinky oleja z bodliaku mariánskeho boli známe už v antickej dobe. Prvoradé použitie oleja je na liečbu všetkých ochorení pečene, jeho účinky sa považujú z jeden z najlepších liekov na liečbu pečene. Tá je životne dôležitým orgánom a veľmi trpí nesprávnou stravou s množstvom nasýtených mastných kyselín, aditív, dusičnanov, alkoholom a syntetickými liekmi.

Spolu s pečenou lieči taktiež žlčník, ktorý sa nazýva  tlačový hovorca pečene ( akonáhle má človek problém so žlčníkom, signalizuje to zlý stav pečene).
 
To, že má bodliak skutočne veľkú liečebnú hodnotu, dokazujú jeho ďalšie možnosti uplatnenia: upravuje poruchy krvného obehu, pomáha pri nízkom krvnom tlaku, tonizuje cievy,priaznivý vplyv na liečbu ochorenia srdečného systému, pomáha pri migrénach a závratiach. Celkovo posilňuje organizmus, lieči rôzne druhy alergií, ako napríklad žihľavku alebo sennú nádchu, pomáha pri astmatických záchvatoch a odstraňuje nevoľnosť pri cestovaní. Používa sa pri liečení vredového ochorenia žalúdka a dvanástornika, zvonku je možné použiť olej z bodliaka na kŕčové žily a hemoroidy.
 
Dávkovanie
vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku
studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla
vonkajšie použitie - podľa potreby
 
Skladovanie
Skladujte na tmavom mieste pri izbovej teplote do 22°C.
Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
 
Obsah
250 ml, 100% olej lisovaný za studena zo semien bodliaka mariánskeho