SUMA - Brazílsky žeňšeň


 
Suma, latinsky Pfaffia Paniculata, patrí do skupiny tzv. SUPERFOODS a je komplexným doplnkom stravy. Podporuje hormonálnu výmenu, posilňuje organizmus, zvyšuje energiu a imunitu. Obzvlášť obľúbená u športovcov a ľudí so zvýšenou fyzickou záťažou. Je RAW – "živá" potrava, všetky výživné hodnoty sú zachované.


Suma je ker pôvodom z Južnej Ameriky (Brazílie). Korene Suma sa vyznačujú mimoriadnými účinkami na ľudské zdravie. Obsahuje celú radu dôležitých vitamínov (A, B1, B2, E, K) a minerálov (železo, zinok, kremík, mangán, kobalt a vzácne germánium), saponiny, rastlinné steroidy, 19 aminokyselín, esenciálne mastné kyseliny, beta sisterol a ďaľšie vzácne látky. Alternatívny názov Brazílsky žeňšeň získalo najmä kvôli svojím stimulačným účinkom a podporou imunity.
 
Suma obsahuje rastlinné látky podobné hormónom vďaka ktorým pôsobí priaznivo pri rôznych ťažkostiach spojených s hormonálnou nerovnováhou: podporuje mužskú a ženskú plodnosť a sexuálne zdravie (má mierne afrodiziakálne účinky) a taktiež spôsobuje výraznú úľavu pri menštruačných bolestiach a účinne odstraňuje problémy spojené s menopauzou.

SUMA má / pôsobí prospešne pri:

- vedci našli v koreni 152 chemických zložiek, vrátane 19 aminokyselín
- pomáha regulovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi, a preto je vhodnou prevenciou cukrovky a srdcovo-cievnych ochorení
- podporuje zdravie centrálnej nervovej sústavy a regeneráciu nervových buniek
- športovcov prispieva k vyššej výkonnosti a nárastu svalovej hmoty, a to bez negatívnych vedľajších účinkov (k tomuto účelu ju používajú aj ruskí olympionici, vďaka čomu názov "ruské tajomstvo")
- výrazne posilňuje imunitný systém
- podporuje hojenie rán a urýchľuje regeneráciu buniek pri rôznych kožných ochoreniach
- dostavuje úľavu pri artróze a ďaľších problémoch pohybového aparátu
- zlepšuje odolnosť buniek proti pôsobeniu voľných radikálov a pomáha spomaľovať starnutie

Použitie: do rôznych nápojov, shakeov, šalátov, muesli .... 1-2 čajové lyžice max. 3x denne. Nevhodné pre deti do 3 rokov a tehotné a dojčiace ženy.

Balené pod ochrannou atmosférou.

Zloženie: 100% koreň SUMA (prášok)

Obsah: 125g