999plan Nopal cactus BIO

Nopal Cactus BIO - 100% sušený prášok z kaktusových listov Nopal Opuntia Ficus Indica. Bez konzervantov, plnidiel či stabilizátorov. Tento kaktus bol pestovaný v Mexiku na sopečnej pôde v nadmorskej výške 2000m n.m. bohatej na minerály a nebol chemicky ošetrovaný.

Rastlina Nopal pochádza zo Strednej Ameriky, kde už od pradávna hrá významnú úlohu v živote tunajších obyvateľov. Aztékovia ju dokonca nazývali "božskou rastlinou".

Podľa posledných klinických štúdiiNopal naozaj výnimočné vlastnosti. Obsah živín v Nopale je mimoriadne komplexný.

Významnou zložkou Nopalu sú napríklad fytochemikálie, rastlinné látky obsiahnuté v pletivách, ktoré pôsobia antioxidačne. Zároveň detoxikujú organizmus, regulujú produkciu nadbytočných hormónov a tiež pôsobia ako bunkové regulátory. Vďaka tomu významne pomáhajú telu zastaviť rast nádorov. Obsah týchto fytochemikálií je najvyšší zo všetkých skúmaných rastlín!

Nopal je prírodným zdrojom 18 aminokyselín a z toho 8 esenciálných. Aminokyseliny výrazne pomáhajú telu v boji proti vírusom, baktériám, podieľajú sa na svalovej činnosti, jednoducho sú vysoko dôležitým prvkom pre správnu funkciu nášho organizmu.

Nopal taktiež obsahuje dôležité vitamíny (A, B-komplex, C, E) a aj základné minerály, ako je vápnik, meď, železo, horčík či draslík. Z 45% je sušený Nopal tvorený vlákninou.

Účinky Nopalu:

Tráviace ústrojenstvo - posilňuje a čistí pečeň a slinivku brušnú. Podporuje produkciu inzulínu a premenu cukru na glykogén.

Zažívacie ústrojenstvo - zamedzuje nadmernému príjmu cukrov do zažívacieho traktu, zvyšuje pocit nasýtenia, riedi koncentráciu potencionálnych karcinogenov v hrubom čreve.

Imunitný systém - fytochemikálie spomaľujú rast nádorových buniek a môžu predísť vzniku nových, celkovo posilňujú imunitný systém.

Obehový systém - látky v Nopale znižujú riziko vzniku srdcových chorôb - zabraňujú poškodeniu ciev a tvorbe tukových plátov v tepnách, premieňajú zlý LDL cholesterol na dobrý HDL cholesterol, metabolizujú tuky a mastné kyseliny.
Použitie:

Nadváha a obezita
Hyperglykémia - vysoká hladina cukru v krvi
Hyperlipidémie - vysoká hladina LDL cholesterolu a triacylglyceridov
Žalúdočné vredy a gastrointestinálne poruchy

Dávkovanie: odporúča sa 2-3x denne 1 čajová lyžička nopalu (cca 5g)rozmiešať vo vode či v džúse, možno tiež pridať do jedál (omáčok, jogurtov, polievok atd.) rovnaké množstvá.

Zloženie: prášok zo sušeného kaktusu Opuntia Ficus Indica*
*z kontrolovaného ekologického hospodárstva

Obsah: 250g

Krajina pôvodu: Mexiko