Vytlačiť
Kategória: Prezentácia produktov

     Najdôležitejšie a pôsobivé prínosy z esenciálneho oleja Copaiba zahŕňajú jeho schopnosť znižovať bolesť a zápaly, chrániť pred infekciami, hojiť pokožku, zabraňovať rastu hubám a zvyšovať zdravie dýchacích ciest. Zlepšuje zdravie pokožky a vlasov, udržuje kontrolu močového mechúra, urýchľuje hojenie, napína pokožku a znižuje krvný tlak.

Čo je to esenciálny olej Copaiba?

     Esenciálny olej Copaiba je destilovaný olej z oleoresinu nazývaného copaiba. Táto živica sa vyrába ako šťava zo stromu v Južnej Amerike z rodu Copaifera. Napriek tomu, že živica samotná môže zmeniť farbu v závislosti od pomeru živice k esenciálnemu oleju, po oddestilovaní oleja by mala byť farba bledožltá s mierne horkou chuťou a arómou, ktorá pripomína balzam stromu.

     Copaiba je považovaná za jednu z najviac protizápalových látok na svete, ale využíva sa väčšinou ako lak alebo náter. Tento eterický olej sa v hojnom množstve využíva v tradičnej medicíne a rýchlo s šíri po celom svete.

     Aktívne zložky v esenciálnom oleji Copaiba sú pomerne silné, pozostávajú hlavne z terpénov, ktoré majú významný vplyv na fungovanie nášho tela. Našťastie pre nás väčšina vedľajších účinkov terpénov, ktoré sa vyskytujú v esenciálnom oleji z Copaiba, je veľmi prospešná pre naše zdravie. Ako už bolo povedané, ak budete konzumovať príliš veľa tohto silného oleja, môže si spôsobiť žalúdočné problémy na rovnakej úrovni, ako je otrava jedlom. Našťastie alergie na tento esenciálny olej sú zriedkavé.


Zdravotné benefity Copaiba esenciálneho oleja
     Od pokožky po zdravie dýchacích ciest sa olej Copaiba používa pre zlepšenie/upokojenie mnohých telesných funkcií.

Starostlivosť o kožu
     Jeden z najpozoruhodnejších a najpopulárnejších prínosov pre zdravie človeka z esenciálneho oleja Copaiba je jeho sťahovacia vlastnosť. Aktívne zložky Copaiba esenciálneho oleja vypnú pokožku, čo môže pomôcť pokožke vyzerať mladšie, znížiť množstvo vrások a dokonca posíliť pokožku, aby sa zabránilo léziam alebo ranám.

Eliminuje jazvy
     Nielenže chráni kožu a fyzicky ju mení, esenciálny olej Copaiba tiež lieči kožu a naplní telo silnými živinami a organickými zlúčeninami, ktoré môžu eliminovať vzhľad pľuzgierov , škvŕn a pupienkov. V skutočnosti je esenciálny olej Copaiba je často aplikovaný na jazvy , aby urýchlil ich hojenie a znížil ich viditeľnosť.

Zmierňuje preťaženie
     V kontexte aromaterapie sa často podáva esenciálny olej Copaiba tým, ktorí trpia nejakým problémom s dýchacími cestami. Pri inhalovaní môže utišujúci charakter esenciálneho oleja copaiba, ktorý je známy ako protizápalová látka, uľahčiť akékoľvek nepohodlie a uvoľniť napäté svaly a žľazy, ktoré by mohli spôsobovať podráždenie.

Znižuje bolesť
     Toto sa zdá byť niečo, čo každý hľadá, ale len málo ľudí nachádza. Copaiba esenciálny olej je vynikajúce analgetikum a bol používaný pre tieto valstnosti po generácie. Či už v arómateraii alebo v lokálnej aplikácií môže pomôcť znížiť bolesť a uvoľniť svaly a dokonca zmierniť nepohodlie bolesti hlavy a migrény.

Zabraňuje infekcii
     Silná antibakteriálna povaha esenciálneho oleja Copaiba môže pôsobiť ako hlavný posilovač vášho imunitného systému. Môže pôsobiť ako ochranný štít pre vašu pokožku a chrániť akékoľvek rany pred vznikom infekcie. Tiež vás chráni vnútornou likvidáciou škodlivých baktérií a mikroorganizmov, ktoré vás môžu vnútorne negatívne ovplyvňovať.


Zlepšuje náladu
     Ako prvok v aromaterapii sa esenciálny olej Copaiba sa používa na zlepšenie nálady. Nie je veľa esenciálnych olejov, ktoré majú taký sladký, príjemný zápach madu. Kombinácia, ktorá je obsiahnutá v esenciálnom oleji Copaiba má jemné účinky na hormonálnu rovnováhu, čo môže viesť k zlepšeniu náledy a tým pádom aj Váš deň.

Prírodné diuretikum
     Esenciálny olej Copaiba môže pomôcť vyčistiť telo a detoxikovať systém stimuláciou močenia. Ako diuretická látka, esenciálny olej Copaiba môže pomôcť pri problémoch s inkontinenciou až po problémy so spánkom.


Zabraňuje fungálnym infekciám
     Pokiaľ ide o plesňové infekcie, nie je príliš veľa esenciálnych olejov, ktoré dokážu to urobiť, ale jedinečné terpénové štruktúry nájdené v esenciálny oleji copaiba sú veľmi účinné ako antifungálne látky. Ak ste športovec a trpíte akoľkoľvek formou plesne na nohách alebo nechtoch, naneste Copaiba esenciálny olej na postihnuté miesto čo by malo urýchliť liečbu a hojenie vzniknutej rany a zároveň ochrániť zvyšok pokožky pred rozširovaním infekcie.

Znižuje krvný tlak
     Pre zvýšenie zdravia vášho srdca znížiť šance na srdcový infarkt alebo mŕtvicu, pridajte trošku Copaiba esenciálneho oleja do svojej aróma lampy. Protizápalová a upokojujúca látka esenciálneho oleja Copaiba pomáha zmierniť napätie a napätie vo vašich krvných cievach, čo umožňuje aby klesol krvný tlak a spôsobil, že zmizne napätie kardiovaskulárneho systému. To pomáha predchádzať ateroskleróze , ktorá je jednou z hlavných príčin mŕtvice a koronárnej zástavy srdca.


Malé slovo na záver
     Ako bolo uvedené vyššie, nadmerné používanie tohto oleja môže viesť k problémom so žalúdkom, ale vo všeobecnosti je tento esenciálny olej dobre znášaný a bezpečný, mý výraznu chuť a vôňu...stačí jedna kvapka denne zriedená s vodou, alebo nanesená na postihnuté miesto.