Čo keby som vám povedal, že existuje takzvaný "zázračný doplnok", ktorý by mohol znížiť zápal, bojovať proti účinkom stresu a bolesti, zvýšiť imunitu a zvýšiť energetickú hladinu? Mali by ste záujem? Potom potrebujete vedieť o doplnku MSM.

MSM sa používa na pomoc pri liečbe doslova desiatok chorôb, bolestivých príznakov a chorôb - a áno, za to všetko bol nazývaný "zázračným doplnkom".

Takže čo presne je tento doplnok MSM? Poďme zistiť.
Čo je to MSM (metylsulfonylmetán)? Methylsulfonylmetán, tiež známy ako dimetylsulfón alebo DMSO2, je oxidovaná forma dimetylsulfoxidu (DMSO), organickej zlúčeniny síry z lignanu. Je to organická zlúčenina obsahujúca síru, ktorá sa používa na zlepšenie imunitnej funkcie, zníženie zápalu a pomoc pri obnovení zdravých tkanív. MSM je tiež obľúbeným doplnkom výživy. Prirodzene sa vyskytuje aj v zelenine a iných potravinárskych výrobkoch.

Dôvodom, prečo je MSM prínosom, je to, že MSM poskytuje biologicky aktívnu síru, ktorá je štvrtou najpočetnejšou minerálnou látkou v tele a je potrebná pre mnoho rôznych kritických telesných funkcií každý deň.

6 výhod doplnku MSM
MSM je obzvlášť populárny ako podporná liečba pri artitíde alebo osteoporózy, pretože pomáha vytvárať spojivové tkanivá a opravuje kĺby, šľachy a väzy.
Samozrejme, to je len jeden z mnohých prínosov doplnkov MSM.

1. Dobre skúmaný prínos MSM spočíva v tom, že pomáha znižovať zápal kĺbov, zlepšuje pružnosť a obnovuje produkciu kolagénu. Výskum ukazuje, že mnohí pacienti s artritídou, bolesťou kĺbov, najmä s problémami kolien a chrbta.

MSM doplnok je prospešný pri pomoci telu tvoriť nové kĺby a svalové tkanivá a a zároveň znižuje zápalové reakcie, ktoré prispievajú k opuchu a stuhnutosti. Doplnok MSM je prirodzený a účinný protizápalový prostriedok, pretože síra ovplyvňuje imunitný systém a uľahčuje normálnu bunkovú aktivitu. Síra musí byť prítomná v našich bunkách, aby uvoľnili mnohé vedľajšie produkty a nadbytočné tekutiny, ktoré sa môžu hromadiť a spôsobiť opuch.

V klinickej štúdii, ktorá testovala účinky MSM na bolesť kĺbov u 118 pacientov s osteoartritídou, sa zistilo, že v porovnaní s placebom, pacienti užívajúci MSM 12 týždňov mali výraznejšie zlepšienie bolesti, opuchu a celkovej pohyblivosti kĺbov. Doplnky MSM boli podávané v dávkach 500 miligramov trikrát denne spolu s glukozamínom (tiež užívaný v 500 miligramových dávkach trikrát denne). Zdá sa, že obidve tieto látky bezpečne znižujú zápal a intenzitu bolesti bez toho, aby spôsobili vedľajšie účinky pre väčšinu ľudí.

2. Zlepšuje trávenie
MSM môže pomôcť obnovovať tráviaci trakt a znížiť zápal, alergické reakcie na niektoré potraviny. MSM je tiež užitočné pri problémy s prepustnosťou čriev, kde môže pomôcť zastaviť malé častice, ktoré môže vstúpiť do krvného obehu a spôsobiť zápalovú reakciu.
Navyše sa zdá, že doplnky MSM pomáhajú liečiť hemoroidy. Aplikácia gélu obsahujúceho MSM spolu s olejom z čajovníka môže znížiť bolesť a opuch spôsobený  hemoroidmi (opuchnuté krvné cievy konečníka, ktoré zhoršujú chod vyprázdňovania).

3. Regeneruje kožu a rieši problémy alergie, či rany
     Niektoré výskumy ukazujú, že aplikácia krému obsahujúceho MSM a silymarín pomáha znižovať zápal, ktorý prispieva k rozvetvovaniu kože, k zafarbeniu kože, alergiám alebo pomalému hojeniu rán. MSM môže pomôcť zlepšiť tón pleti, znížiť začervenanie, zmierniť citlivosť a liečiť ďalšie príznaky spojené s rosaceou.

Hoci to nebolo preukázané v mnohých štúdiách, ľudia tiež používajú MSM na udržanie mladistvého vzhľadu , pretože sa zdá, že pomáha predchádzať vráskam, tvorbu jaziev, tmavé škvrny a poškodenia slnka. Ako je to možné? MSM je nevyhnutné na výrobu kolagénu a kolagén pomáha udržiavať pokožku vypnutú, bez vrások a dostatočne hydratovanú.

Použitie doplnku MSM nám pomáha udržiavať vzácny kolagén a keratín, pretože na výrobu týchto "mladých" zlúčenín je potrebná síra. Stratíme kolagén a zdravé tkanivá, keď starne, čo je presne dôvod, prečo trpí elasticita pokožky. Môžete získať ešte viac výsledkov pomocou MSM na pokožke, keď ju kombinujete s inými antioxidantmi, vrátane vitamínu C, vitamínu E a vitamínu A , ktoré všetky pomáhajú budovať nové, zdravé kožné bunky.


4. Znižuje bolesť svalov, svalové kŕče a poškodenia vlasov
     Dobré správy pre tých ktorí sú pravidelne aktívny, ale trpia často bolesťou svalov. Výskum naznačuje, že MSM sa môže správať ako prirodzené analgetikum, pomáha predchádzať a liečiť svalové bolesti , búšenie a opuch a súčasne zlepšuje rozsah pohybu a pohyblivosti. Ukázalo sa, že pomáha obnoveniu svalov po cvičení, úraze a dokonca aj po operáciach - a zdá sa, že je obzvlášť prospešný použití v spojení s inými protizápalovými látkami.

Okrem toho Dr. Bohlooli a jeho kolegovia publikovali štúdiu v  časopise Journal of Sports Medicine and Physical Fitness, v ktorej sa zistilo, že iba 10 dní doplnku MSM pomohlo znížiť poškodenie svalov prostredníctvom svojho účinku na antioxidačnú kapacitu.

Ako MSM zastavuje bolesť a poškodenie svalov?
     Vráťme sa k úlohe síry v tele, ktorá je vo veľkej miere uložená vo vnútri tkanív, ktoré tvoria naše svaly a kĺby. MSM pomáha opraviť bunkové tkanivá v našich svaloch, ktoré sa rozpadajú počas cvičenia, a tým pomáhajú im predchádzať opuchu po dlhšiu dobu.

     MSM tiež obnovuje pružnosť a priepustnosť bunkových stien v svaloch, čo znamená, že živiny môžu ľahšie prechádzať tkanivami, uľahčujú rýchlejšie opravy a odstraňujú kyselinu mliečnu, čo spôsobuje pocit pálenia po cvičení. Výsledkom je menej času potrebného na zotavenie.

5. Obnovuje rast vlasov

    Bojujete s riedkymi vlasmi alebo plešatinou, keď starnete? Dobrá správa: MSM ukázalo, že pomáha zvyšovať hladinu kolagénu a keratínu, dve živiny, ktoré nevyhnutne potrebujeme na vytvorenie nových vlasových vlákien (a taktiež obnoviť silné nechty a kožné bunky). Kolagén a keratín sa často nachádzajú vo vlasových výrobkoch, pretože to je to čo dádava vlasom silu, trvanlivosť a "zdravý" vzhľad - a môžu pomôcť zvrátiť vypadávanie vlasov.

6. Pomáha telu prispôsobiť sa stresu
     Už ste niekedy počuli o adaptogénoch, alebo o doplnkoch, ktoré pomáhajú kontrolovať, ako telo funguje pod stresom? MSM funguje podobne, pretože zvyšuje našu schopnosť uzdravovať sa a odraziť sa od stresových situácií, zranení a aj operácií. Užívanie MSM pred cvičením, ako je beh, sa zdá, že znižuje poškodenie svalov a iné známky stresu. Môže tiež znížiť únavu po stresových udalostiach a podporiť optimálnu náladu, energetickú hladinu a normálne trávenie.

SLovíčko na záver
Aj napriek svojej zvláštnej horkej chuti je MSM výborný doplnok do ktorého sa určtie oplatí ivnestovať hlavne ľuďom, ktorí majú problémy s kĺbami, trávením, pokožkou a vlasami

Vrelo odporúčame sami sme vyskúšali na vlastnej koži či to funguje :-)