Vytlačiť
Kategória: Prezentácia produktov

Ocotea Esenciálny olej - Výhody A Vedľajšie Účinky
 
     Ocotea esenciálny olej má rad unikátnych vlastností, ako je napríklad zníženie hladiny cukru v krvi, čo eliminuje plesňové infekcie, rýchlejšie hojenie kože, posilnenie imunitného systému, zmiernenie stresu, chráni srdce, upokojuje zápal, optimalizuje trávenie, napomáha chudnutiu a posilňuje vlasy.

Existujú aj niektoré potenciálne vedľajšie účinky, ako sú podráždenie, žalúdočné podráždenie, hypoglykémia , hypotenzia a komplikácie v tehotenstve, ale mierne a zodpovedné používanie tohto oleja by malo zabrániť akémukoľvek z týchto nežiaducich vedľajších účinkov.

Esenciálny olej Ocotea nie je najznámejším olejom pre prirodzené zdravie, ale je veľmi účinný a všestranný pre používanie. Je vyrobený z listov a vetvičiek stromu, ktorý pochádza z Ekvádoru, tiež nazývaný Ocotea,  existuje viac ako 200 druhov tohto stromu, z ktorých väčšina má podobné chemické zloženie. V skutočnosti tento rod stromu súvisí so škoricovou rastlinou a obsahuje stopové množstvá cinnamaldehydu , silného antioxidantu. Najdôležitejšie aktívne zložky v Ocotea silice sú alfa-Humulén a beta- karyofylén, ako aj gáfor a safrol, ktoré poskytujú väčšinu zdravotných výhod uvedených nižšie.

Výhody esenciálneho oleja Ocotea
     Používanie Ocotea esenciálneho oleja je veľmi účinný pri zdravotných problémoch, ako je zlé trávenie, strata vlasov, obezita, artritída, bolesti hlavy, dnou, úzkosťou, stres, depresiou, vysokým krvným tlakom , cukrovkou, mykózou nôh, lupienkou, ekzémom, akné, slabou imunitou, hnačkou, nevoľnosťou a zvracaním.

Ovládanie Diabetes
     Hoci väčšina silíc sa neodporúča na konzumáciu, veľké množstvo výskumov ukázalo, že 2-3 kvapky tohto oleja pod jazykom môžu pomôcť zmierniť hladinu cukru v krvi. Pre diabetikov je to mimoriadne dôležité, pretože môže pomôcť predchádzať kolísaniu hladiny glukózy a zvyšovať odolnosť voči inzulínu. Ak užívate aj lieky na zníženie hladiny cukru v krvi, používajte tento olej opatrne, alebo sa pora'dte s lekárom.

Zvyšuje zdravie srdca
     Antioxidačné a upokojujúce vlastnosti ésenciálneho oleja tiež pomáhajú chrániť kardiovaskulárne zdravie tým, že znižujú krvný tlak. To môže ďalej zabrániť vzniku aterosklerózy, srdcových infarktov, mŕtvice a búšenia srdca.  Použitie tohto oleja v kombinácii s liekmi na hypertenziu môže spôsobiť nebezpečne nízky krvný tlak, preto sa obráťte na svojho lekára skôr, než pridáte tento olej do svojho ozdravovacieho režimu.

 

 Zabraňuje fungálnym infekciám
     Veľmi časté plesňové infekcie na nohách a iných bežne exponovaných častiach tela, ale protiplesňové vlastnosti ese oleja ocotea vás môžu ochrániť pred týmito dráždivými a nevzhľadnými prírastkami.

Zlepšuje trávenie zdravia
     Protizápalové a protikŕčové vlastnosti Ocotea esenciálneho oleja môžu pomôcť zabezpečiť, aby vaše tráviace procesy boli normálne. Pre ľudí, ktorí pravidelne prežívajú hnačku, kŕče, nadúvanie a zápchu a nedostatky živín, ktoré často sprevádzajú tieto problémy, sa odporúča použitie tohto oleja v difúzore.

Znižuje úzkosť a stres
    Ocotea esenciálny olej je v aromaterapii dosť bežný, pretože môže pomôcť upokojiť nervový systém a môže taktiež znížiť hladinu hormónu stresu v tele. Použitie niekoľkých kvapiek tohto oleja na krk alebo hrudník môže umožniť aromatickým zlúčeninám účinne uvoľniť náladu a podporiť pocity pokoja. Rozptýlenie tohto oleja vo vašom dome je tiež skvelý spôsob, ako si tieto  užiť výhody po celý deň.

Starostlivosť o vlasy
     Vmasírovanie malého množstva tohto esenciálneho oleja do pokožky hlavy, v kombinácii s inými "nosnými" olejmi, môže pomôcť stimulovať prietok krvi do pokožky hlavy a chrániť pred hubovými a bakteriálnymi infekciami. To môže zlepšiť zdravielasových v folikulov, znížiť riziko vypadávania vlasov, a zároveň zlepšiť vzhľad a štruktúru vašich vlasov.

Strata váhy
     Opäť platí, že väčšina esenciálnych olejov nie je určená na vnútornú spotrebu, ale dôkazy naznačujú, že pitie pohára vody s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja z ocotea môže pomôcť obmedziť chute a podporiť pocity plnosti. Pre jednotlivcov, ktorí sa snažia schudnúť zdravým spôsobom, zabrániť prejedaniu sa, mali by medzi jedlami v ráci pitné režimu vypiť aspoň jeden takýto pohár.

Znižuje zápal
     Zo svrbivého kožného zápalu na bolesť žalúdka, poruchy kĺbov a bolesti svalov môže esenciálny olej ocotea pomôcť utíšiť zápaly v tkanivách a systémových orgánoch, keď sa aplikujú topicky (bodovo) a pri inhalácii parným inhalátorom alebo difúzorom. Na pokožku môžu lokálne aplikácie pomôcť znížiť bakteriálne a plesňové infekcie a odstrániť červené, opuchnuté alebo zapálené škvrny na najväčšom orgáne vášho tela!

Znižuje bolesti hlavy
     Aplikácia jednej kvapky ocotea esenciálneho oleja na spánky je vynikajúcim spôsobom, ako znížiť bolesti hlavy, a to ako jeho protizápalovými účinkami, tak aromatickými zlúčeninami, ktoré vyvolávajú pokoj a znižujú napätie. Ak sa budete pravidelne potierať, Vaše migrény budú ustupovať. Používanie tohto oleja v miestnosti na difúziu môže poskytnúť úľavu, ktorú ste hľadali.

Nežiaduce účinky esenciálneho oleja Ocotea
     Použitie esenciálneho oleja prichádza spolu s určitými vedľajšími účinkami ako napríklad gastrointestinálnych problémov a komplikácií s určitými chorobami, vrátane tehotenstva, vysokého krvného tlaku a cukrovky.
Žiadne iné nežiadúce účinky neboli zistené a aj tie ktoré sa objavia sa veľmi rýchlo vytrácajú po vysadení  ocotea esenciálneho oleja.