Ak ste obeznámení s prírodnými liečivami, pravdepodobne už viete o výhodách medu ako prírodného sladidla - zlepšuje trávenie a zvyšuje energiu, rovnako ako znížuje riziká srdcových ochorení a niektorých foriem rakoviny. Možno ste dokonca počuli o Manukovom mede vyrobenom z nektáru Leptospermum scoparium, bežne známy ako novozélandský čajový strom alebo Manuka myrta. Je jedným z najlepších druhov medu navôkol. Vďaka svojmu dlhému zoznamu vynikajúcich zdravotných prínosov oproti iným druhom medu je Manuka med jednou z najlepších prírodných liečiv na ochranu a pomoc pri heteotoxických operáciách, výruboch, búšeniach, bolestiach, rakanoch alebo takmer akémukoľvek inému druhu zranenia.

Ale už ste niekedy počuli o manukových medových obväzoch?

Vďaka svojim schopnostiam pomáhajú dezinfikovať a urýchlovať uzdravenie poškodených kožných buniek. 

Tento článok opisuje dôvody prečo používať prŕodné manuka obväzy.


Tu je desať najčastejších dôvodov prechodu od syntetických obväzov na rany až po prírodné manuka obväzy:

1. Manuka medové obväzy sú prírodne antibakteriálne
Všetky formy čistého medu sú prirodzene antibakteriálne. Takže obväzy z manuka ponúkajú vynikajúcu ochranu proti bakteriálnej infekcií. O Manuka mede je vedecky dokázané, že je účinný i proti rôznym formám bakterií vrátane Staphylococcus aureus (MRSA), odolného na meticilin.

2. Manuka medové obväzy sú prirodzene protizápalové
Med je tiež známy ako prírodný protizápalový prostriedok. Používaním medových obväzov Manuka môže viesť k dlhodobému znižovaniu otoku a bolesti spôsobenou uhryznutím, vyrážkou a ďalšími nepríjemnými stavmi kože.

3. Manuka medové obväzy používajú prírodné lepidlá, ktoré nedráždia citlivú pokožku
Pri odstraňovaní syntetických lepiacich obväzov z rán sa často vyskytuje bolesť a nasledné podráždenie citlivej okolitej kože. Vzhľadom na to, že manuka medové obväzy použivajú prírodné lepidlá, pri odstraňovaní vzniká oveľa menej bolesti aj nosenie je príjemenšie a menej bolestivé.

4. Manuka medové obväzy sú prirodzene antioxidačné
Antioxidanty, ktoré sa prirodzene vyskytujú v mede Manuka, pomáhajú liečiť zranenú pokožku rýchlejšie a účinnejšie. Pravidelné používanie obväzov Manuka na popáleniny a iné rany môže pomôcť liečiť oveľa rýchlejšie ako syntetické lepiace obväzy.

5. Manuka medové obväzy obsahujú výživné vitamíny, minerály a aminokyseliny potrebné pre kožu
Okrem svojich antioxidantov je med Manuka plný vitamínov, minerálov a aminokyselín vyživujících pokožku. Bandáže vyrobené s touto neuveritelnou prírodnou zložkou ďalej pomáhajú pokožke rýchlejšie se uzdravovať tým, že telu dodávajú živiny, ktoré sú potrebné pre rast nových kožných buniek okolo rany.

6. Manuka med je prírodní blokátor histaminu
Manuka med je taktiež prirodzený anti-histamin. Manuka medové obväzy môžu tiež pomôcť znížiť zápal a svrbenie tým, že neutralizujú alergickú reakciu tela pri kožných ochoreniach, ktoré sú často spôsobené alergickými reakciami, ako je napríklad bradavka, škvrny, včelie škvrny a niektoré formy exému.

7. Manuka medové obväzy neobsahujú žiadny latex
Manuka medové obväzy sú vynikajúcou alternatívou k latexovým obväzom pre tých, ktorí sú alergickí alebo citliví na latex. Zatiaľ čo je stále potebné kontrolovať, či je obal bezpečný, väčšina medových obväzou Manuka (alebo teda všetky, ktoré sme doteraz našli) sú bez latexu.

8. Manuka medové obväzy umožňujú pokožke dýchať viac ako syntetické obväzy
Zranená koža potrebuje kyslík, aby sa uzdravila. Mnoho typov syntetických obväzov neumožňuje dostatočný prísun vzduchu k rane, čo narušuje proces hojenia. Manuka medové obväzy na druhej strane umožňujú pokožke dýchať, a tým urychľujú bunkovú regeneráciu a hojenie rán.

9. Manuka medové obväzy pomáhajú ranám liečiť sa rýchlejšie                                                                                                                     Okrem všetkých vyššie uvedených dôvodov (napr. Antibakteriálne, protizápalové, antioxidanty, živiny atď.) Je vedecky dokázané, že Manuka med znižuje pH zranenej kože, zvyšuje fibroblastickú aktivitu (zodpovedá za produkciu kolagénu a vláknových tkanív) a taktiež uvolňuje kyslík v rane. Všetky tieto faktory prispievajú k drasticky zvýšenej rýchlosti hojenia, ak sa používajú manukové medové obväzy namiesto umelých obväzov na rany.

10. Manuka medové obvazy znižujú pravdepodobnosť vytvorenia jazvy
Vzhľadom k tomu, že Manuka veľmi výrazne zlepšuje schopnosť samoliečby tela, pomocou Manuka medových obväzov sa tiež výrazne znižuje pravdepodobnosť, že sa vytvoria jazvy počas hojenia kože.

Kde nájsť Manuka Med obvazy?
Manuka medové obväzy sú k dispozícii v niekoľkých rôznych tvaroch veľkostiach, ale aj ako v podobe Manuka medové náplaste, ktoré sú vynikajúcou prírodnou alternatívou k syntetickým obväzom a náplastiam.